קורס מים והשקיה, דצמבר 2021- ינואר 2022

registration link: https://forms.gle/RvKLT7VL861Qjyr18
download registration file link: https://drive.google.com/file/d/1S9f7LqKINxKgqeMscc9niQs5hNMRZ_r0/view?usp=sharing

הקורס יעסוק בנושאים מגוונים כמו: טפטוף, המטרה, איכות מים וסינון, אביזרי ראש מערכת וקוונועים. בואו ללמוד מהטובים ביותר!

נושאי ההרצאה

יום עיון ראשון 15.12.2021 טפטוף

עולם הטפטוף התפתח בשנים האחרונות וממשיך להתפתח באופן מרשים. מטרת ההשקייה בטפטוף היא לתת מענה לצרכי הצמח, הקרקע ודרישות המגדלים. טפטוף מווסת / לא מווסת, טפטוף אל חוזר, טפטוף אל נגר, טפטפות אינטגרליות וטפטפות ננעצות. איפה ואיך משתמשים בכל אחד מסוגי הטפטפות והחשוב מכל איך מגינים על הציוד ממפגעים מיכניים ובעיקר מאיכות המים / קולחים.

יום עיון שני 22.12.2021 איכות מים וסינון

שימוש בקולחים עשוי להוות בעיה בהפעלה יעילה של מערכות טפטוף אמנם הקולחים יוצאים מהמט"שים (מתקני טיפול בשפכים) באיכות שלישונית אבל לשטח הקולחים מגיעים באיכות נחותה. האם יש צורך בסינון? אם כן איזה טווח סינון, איך מטפלים בקולחים כדי להפחית את עוצמת הבעיות ועוד כל אלה יעלו בהרצאות על איכות הקולחים/מים.

יום עיון שלישי 29.12.2021 אביזרי ראש מערכת

ראש המערכת הוא הגוף העיקרי השולט על הנעשה בכל מערכות ההשקייה מהגנה פיזית על מערכת אספקת המים לשטח דרך סינון המים/קולחים, דישון, וויסות ועוד מהם רכיבי ראש המערכת החשובים? כיצד להתייחס למגוון הנושאים שראש המערכת צריך לתת להם מענה. שאלות אלה ואחרות יעלו בהרצאות על ראש המערכת ומרכיביו.

יום עיון רביעי 5.1.2022 המטרה

בחירת ממטיר, התאמתו לסוגי הגידול השונים לקרקעות השונות לאקלים הוא הגורם העיקרי להצלחה בהשקייה בהמטרה. מהי השפעת לחץ ההפעלה על איכות ההקייה, איך למנוע נגירה לשטח הנמוך בסוף ההשקייה. מתי וויסות ולמה וויסות כל אלה יוצגו לפניכם כדי שתוכלו להשיג את מירב התועלת מהממטירים

יום עיון חמישי 12.1.2022 קוונועים

מספר הקוונועים בארץ גדל כל הזמן אם כי במספרים נמוכים. לב מערכת הקוונועים הם המתזים. ולא תמיד זוכים המתזים לתשומת לב הדרושה כדי להפעיל אותם נכון ולקבל תוצאות מיטביות. על נושאי ההשקייה והתחזוקה של הקוונועים נדבר ביום העיון האחרון.


לשאלות ופרטים נוספים

נא מלאו את פרטיכם ונציגינו ייצרו עמכם קשר בהקדם

קוד חדש בבקשה!
facebook
הרשמה לניוזלטר

הרשמה לניוזלטר