בדיקת יעילות משאבות ומכוני שאיבה

על פי תקנות "מקורות אנרגיה (בדיקת נצילות אנרגטית במתקני שאיבה) התשס"ד -2004 "של משרד האנרגיה והמים כל מתקן שאיבה שצריכת החשמל שלו 150,000 קוט"ש ומעלה חייב בבדיקת יעילות פעם ב-30 חודש או לאחר 7,500 שעות עבודה.


בימים אלה, נערך המשרד לאכוף תקנות אלה. יתרה מכך, נוסח חדש של תקנות עבירות מנהליות, שיאפשר הטלת קנס מינהלי בסך אלפי שקלים על מי שלא ממלא לאחר ההוראות שבתקנות, נמצא בשלבי אישור בכנסת.

על פי התקנות, משאבות צנטריפוגליות משאבות טורבינה אנכיות, משאבות ציריות ומשאבות טבולות מחויבות בבצוע בדיקות תקופתיות של נצילות דהיינו יעילות אנרגטית.
בבדיקות נצילות המשאבה מבוצע ניטור ההספק ,הנצרך על ידי המשאבה, כתלות בערכים הבאים: הספק חשמלי ,ספיקות ,בדיקה הידראולית (קוטר צנרת יניקה ,סניקה , עומד, חול, ועוד ).

הצורך במדידת נצילות המשאבה נובע מפחת. שאיבה בהספק לא מתאים בשל תכנון לא נכון, או מערכת שאיבה לקויה שלא טופלה באופן רציף לאורך השנים עלולים לגרום לא רק לתקלות חוזרות ונשנות במערכת עצמה, אלא גם לעלויות והוצאות מיותרות. בכדי לשמור על ניצולת מיטבית של עבודת מנוע המשאבה יש להקפיד על בדיקות תקופתיות, בהתאם למפורט בתקנות, ולבחון את התאמת המערכת להשתנות התנאים בשטח. עלות שיפור הנצילות מוחזרת תוך פרק זמן קצר, בשל צמצום הפחת.

מדור משאבות בקרה ואוטומציה, בארגון עובדי המים, מספק מגוון רחב של שירותים למכוני שאיבה, למשאבות וכן למערכות תקשורת, בקרה ושליטה מרחוק ומציע ייעוץ וליווי מלא במכלול ההיבטים הנוגעים לתכנון, הקמה, טיפול ושיפוץ של מכוני שאיבה בהיקפים שונים.

מדור המשאבות מבצע בדיקות יעילות למעלה מ-50 שנה. בסיומה של הבדיקה מופק דו"ח המלצות, שמועבר למשרד האנרגיה והמים על ידנו.

 

 

לשאלות ופרטים נוספים

נא מלאו את פרטיכם ונציגינו ייצרו עמכם קשר בהקדם

קוד חדש בבקשה!
facebook
הרשמה לניוזלטר

הרשמה לניוזלטר